Rekonstrukce bytového domu na ulici Auerswaldova

Přemýšlíte nad investicí do nemovitostí v širším centru Brna? Residence Auerswaldova je skvělou příležitostí. Nachází se v lokalitě s vysokým potenciálem růstu, což z ní činí skutečně zajímavou investiční část našeho portfolia.

Od počátku byl projekt rekonstrukce rohového bytového domu stojícího na ulicích Vranovská a  Auerswaldova koncipován s cílem vytvořit pravé městské bydlení. V projektu, který jsme nazvali Residence Auerswaldova, jsme již při projekční činnosti dbali na to, aby si dům zachoval svůj původní ráz, přesto však plnil veškeré požadavky na moderní bydlení.

Díky spolupráci se všemi zúčastněnými subjekty a úsilí o zachování původního rázu budovy se podařilo vytvořit moderní bydlení v centru města. Projekt rekonstrukce bytového domu  byl od počátku koncipován tak, aby vytvořil pravé městské bydlení s veškerými moderními náležitostmi. V rámci modernizace byly upraveny původní byty, aby se lépe přizpůsobily současným standardům, a to v 1. – 4. podlaží. V 5. a 6. podlaží vznikla dřevostavba s deseti novými byty. Tyto byty mají praktické dispozice, vyšší standardy a velkoformátová okna s terasami, ze kterých je výhled na celé Brno.

V rámci rekonstrukce byly modernizovány i původní sklepní prostory a byla vybudována nová parkovací místa. Změny nezůstaly jen uvnitř budovy. Dvůr ve vnitrobloku dostal nový kabát, kdy byl dostavěn výtah, pro pohodlnější vstup do bytů.

Na stavbě je každý den výzva, ale dokončení projektu přináší velkou spokojenost a hrdost na práci, která byla odvedena. Martin Jelínek, jeden z projektových manažerů, hovoří o tom, co bylo na stavbě největší výzvou. „Řešila se spousta situací od těch méně zajímavých až po ty více zajímavé. Mohli jsme se během výstavby spolehnout na zhotovitele a všechny partnery, kteří na projektu pracovali a společně jsme dosáhli YDeálního výsledku.“Nicméně, jako u všech projektů, nebyla stavba bez problémů,“ zmínil se Jelínek o situaci související s narušením dodavatelských řetězců v době pandemie COVID-19. „Dodavatel oznámil, že námi rezervovaný materiál nebude dodán a z důvodů úspor se přestal vyrábět. Museli jsme zareagovat rychle a s pomocí klientů a obchodního oddělení se povedlo najít řešení.“

Rekonstrukce budovy přináší oproti výstavbě na zelené louce specifické výzvy. „Obojí má své pro a proti. Za mě s sebou rekonstrukce oproti výstavbě na zelené louce přináší potřebu větší důslednosti při přípravě projektu, větší cit pro detail a oči na stopkách. Nikdy nevíte, na co narazíte, v jakém stavu jsou stávající konstrukce, nebo co na vás čeká po odkrytí povrchové vrstvy materiálů. Přesto se nám daří projekt dokončit s velkou spokojeností.“ Jelínek je pyšný na to, že spolupráce během celého procesu byla opravdu dobrá a efektivní. „Výsledek vždy závisí na souhře a vzájemném respektu, tady to fungovalo. A všem je za to potřeba dát velké díky.“

Celkově je nyní budova koncipována jedním komerčním prostorem a 33 bytovými jednotkami o dispozicích 1+kk až 3+kk. Ty letos přivítají své nové majitele a nájemníky. Dokončení projektu je každým dnem blíže a náš tým se připravuje na nápor spojený s kolaudací domu, převodem a předáním jednotek.

K dnešnímu dni je prodáno 88 % bytových jednotek. Prohlédněte si aktuální nabídku: https://residencea1.cz/nabidka-bytu

Chcete vědět novinky jako první?