Areál bývalé Tesly v Pardubicích znovu ožívá

Projekt Obchodní zóna Nová Tesla má po kolaudaci. Brownfield bývalé Tesly v Pardubicích ožívá a my jsme prvním vlastníkem komerčního prostoru o rozloze přes 1000 m2 prodejní plochy, jehož nájemcem je supermarket Penny.

Projekt odstartoval před půldruhým rokem a Nová Tesla je jednou z prvních fází celé revitalizace brownfieldu. Postupně zde vznikne nová rezidenční čtvrť pro 750 obyvatel navazující na okolní zástavbu. Její součástí bude také náměstí s udržovanou zelení a odpočinkovými zónami jako centrum společenského života, komunitní zahrada, obchody a služby a také nový parkovací dům.

Po kolaudaci v tomto roce jsme se stali prvním vlastníkem komerčního prostoru o rozloze cca 1 000 m2 prodejní plochy, jehož nájemcem je supermarket Penny. K objektu náleží také 50 venkovních parkovacích stání. Moderní stavba parkoviště a komerčního objektu je z celé čtvrti nejvíce vidět od přilehlé silnice. „Zelená střecha na prodejně je osázena extenzivní zelení a řadí se k největším v republice. V horkých letních měsících pomůže vytvářet příhodné klima v lokalitě a účinně snižovat její přehřívání. Podobnou úlohu budou plnit i popínavé rostliny již vysazené v prostoru parkoviště,“ uvedla generální ředitelka developerské firmy Linkcity Czech Republic Kristýna Zavrtálková.

Naší další investicí v rámci areálu je moderní parkovací dům, který návštěvníkům nabídne celkem 94 krytých parkovacích stání. Dům řeší nedostatek parkovacích míst v lokalitě, a má tak ulehčit přilehlým ulicím, ve kterých sídlí např. krajská nemocnice. Postupně zde vyroste také jedna z fakult Pardubické univerzity.

Do pronájmu připravujeme také 2 retailové jednotky o rozloze cca 300 m2 se skvělou dopravní dostupností. Jejich využití není předem stanoveno, proto si budoucí nájemce může prostor i účel přizpůsobit svým potřebám. Výlohy těchto retailů směřují do pěší zóny budoucího univerzitního kampusu, a jsou tak skvělým místem pro podnikání.

/ Lokalita

Projekt se nachází v již usazené zástavbě Pardubiček, které představují poklidnou čtvrť Pardubic. Komplex nabízí komfort bydlení ve městě s blízkostí přírody díky skvělé dostupnosti města či železniční dopravy. Procházkou podél řeky je také širší centrum města Pardubic dostupné za pouhých 10 minut.

/ Všudypřítomná zeleň

Zeleň a obnovitelné zdroje jsou jedním z charakteristických rysů celého projektu Čtvrť Nová Tesla. Centrem čtvrti jsou vzrostlé stromy spolu se zelenými odpočinkovými zónami. Dominantou je střecha supermarketu s extenzivní zelení, která je dokonce největší „zelenou střechou” v České republice.

/ Díky Pardubické univerzitě zůstane zachováno to nejlepší, co z Tesly zbylo

Architektonické řešení projektu respektuje také symbolickou část původní továrny. Díky pardubické univerzitě ožije také městský brownfield, a to ve formě zázemí jedné z jejích fakult.

 

Chcete vědět novinky jako první?