Lubormí Pecl: Rok 2020 přinesl příležitosti, které jsme nenechali ležet ladem

Rok 2020 byl velmi specifický, turbulentní a jedinečný ve výzvách, které nám všem po osobní i byznysové stránce přinesl.

Na přelomu roku jsme si vytyčili obchodní cíle i konkrétní projekty. S potěšením teď mohu říct, že jsme při jejich plnění dostáli svým očekáváním.

V první řadě se nám podařilo vybudovat novou společnost na hodnotách, vztazích a lidech.

Klíčová je pro nás kvalita. Začíná u výběru těch správných lidí a je prostoupena až do odpovídajících výsledků naší práce.

Ačkoli jsem člověk, který má rád výraznou svobodu v rozhodování, jsem za všechny zkušenosti z roku 2020 vděčný. Mimo jiné za to, že potvrdily naši investiční strategii. Ta byla koncipována tak, aby byla dostatečně rezistentní vůči ekonomickým cyklům. Očekávali jsme, že divoká konjunktura z minulých let již dlouho pokračovat nebude. Robustnost této strategie se osvědčila i v tom, že doba, která pro většinu z nás znamenala zejména omezení, nám z obchodního hlediska přinesla levnější nákup a jen minimální omezení našich aktivit ve službách. Díky tomu jsme objevili zajímavé příležitosti, které jsme nenechali ležet ladem.

Když se však ohlédnu za rokem 2020, největší díky patří zejména lidem. Všechno jsme dokázali společně jako jeden tým. Podařilo se nám udržet si kvalitní lidské vztahy a využít všech našich dovedností a předností. Každý si tak našel svou nezaměnitelnou roli. Těší mě, že to stvrzujeme pravidelně hmatatelnými výsledky naší práce, ale zároveň jsme to stále my. Zůstali jsme stejně hodnotově založeným kolektivem.

Lidský kapitál pro nás byl a vždy bude základním stavebním kamenem, a ať už rok 2021 přinese cokoliv, věřím, že společně to jako partneři ustojíme, a to díky pevným hodnotám a společné vizi DÁVAT PENĚZŮM SMYSL.

Chcete vědět novinky jako první?